Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
V Ewangelia
Autor Wiadomość
essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-03-31, 13:40   

No i właśnie (podobno) po to mamy panów w czarnych sukeinkach, żeby nas naprowadzili ;)

fallendreams 
We're fucking crazy

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-03-31, 13:41   

hehe.... tylko ze Ci 'panowie w czarnych sukienkach' tez nie zawsze zrozumiale tlumacza...
ja rozumiem... Ty rozumiesz... ale sama zobacz co sie dzieje na naszych lekcjach religii... Bibila to trudna 'ksiazka' dla nie licznych...

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-03-31, 13:45   

Oki i ja rozumiem, że nie wszyscy rozumieją (ale to brzmi :P ), ale skoro ktoś nie potrafi zinterpretować, to niech (jak pisałaś) się nie zagłębia, bo Biblia to nie jest książka, którą można sobei ot tak przeczytać, jak Czerwonego Kapturka...
I moim zdaniem już lepiej nie czytać w ogóle, niż przeczytać i zrozumieć ją dosłownie.

fallendreams 
We're fucking crazy

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-03-31, 13:46   

hehe... :P a moze zajmiemy sie produkcja tlumaczen :D

zarobimy :D :mrgreen:

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-03-31, 21:51   

Z tym, że Bibila to trudna 'książka' dla nielicznych to się nie zgodzę. Tam gdzie ja się obracam przeciętny gimnazjalista zna Pismo lepiej niż większość księży katolickich. Niemniej proponuję zacząć od Nowego Testamentu, bo dopiero w jego świetle wszystko co jest napisane wcześniej zyskuje sens. Biblia to historia tego jak Bóg zawierał z ludźmi kolejne przymierza, a ludzie jakiś czas potem wszystkie te przymierza łamali i dlatego na Ziemię przyszedł Chrystus. "Wszyscy prorocy świadczą o tym, że każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów. Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki.(Dzieje Ap.10:43-44). Gdyby ludzie potrafili żyć tak dobrze żeby zasłużyć sobie na zbawienie, Jego męka by nie była potrzebna. Proste, podobnie jak zdecydowana większość tego co jest w Biblii. Tam naprawdę nie bardzo jest co interpretować.
"Nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe."(Ew. Jana 3:17-19) Czyli zbawiony może być każdy i nic nie musi w tym celu robić - wystarczy Boga o to poprosić. Tylko większości ludzi się wydaje że zmiana sposobu życia z tym związana by im się nie spodobała. To chyba też jest w miarę proste - każdemu wedle życzenia.
Liczba 144000 pojawia się w Księdze Apokalipsy i jest to liczba zapieczętowanych (chronionych przez Boga) Żydów w okresie tzw. wielkiego ucisku. Świadkowie Jehowy interpretują tę liczbę na swój sposób ale to już ich sprawa.
"ze człowiek ktory z grzeszył nie ma prawa wrocic do wspolnoty wierzacych"?? A to ciekawe.
"Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego."(1 Jan. 1:9-10)

[ Dodano: 2006-03-31, 21:55 ]
A propos próśb modlitewnych: spróbujcie sobie wyobrazić sytuację gdy Bóg wysłuchuje każdej ludzkiej prośby... Efekt byłby chyba gorszy niż w przypadku dzieci zamkniętych na noc w hipermarkecie.

Fade
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-03-31, 22:38   

Człowiek według starego testamentu nie moze wrocic jesli pobladzil w nowym sprawa wyglada inaczej co do prosb jakie nie siemy do Boga to nie nalezy prosic o nic konkretnego (100000 dolkow) tym bardziej jest to bez sensu bo Bóg nie ingeruje w nasze zycie.
Say It Again WE WON'T DIE !!!
.....a-if Ah-ch-ade.....

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-04-01, 00:46   

W katalogu kar starotestamentowych nie ma wykluczenia ze społeczności. Czytałem to już nie raz i tego raczej mogę być pewien. Jakby ktoś jednak znalazł to proszę o zacytowanie.
Gdy całe życie jest modlitwą Bóg odpowiada na nią w sposób którego nie da się opisać. To trzeba przeżyć :spoko:

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2006-04-02, 00:34   

Tekst Bibli z tego co wiem nie należy interpretować a analizować ( tak mnie poinformowano )

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

dym kadzidła zasnuł mieszkanie

Trzech Króli było i ja także chylę głowę przed
Tobą Panie

nie umieRAJ duchowo ! :)

Fade
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-04-02, 02:57   

w sumie masz racje
Say It Again WE WON'T DIE !!!
.....a-if Ah-ch-ade.....