Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
to ja tez cos polecam :)
Autor Wiadomość
element_duszy 
Adept Forum

Wysłany: 2006-06-19, 10:59   to ja tez cos polecam :)

polecam
-"Potęga podświadomości" - Joseph Murphy
-Antologia poezji polskiej
- "Biedroneczko leć do nieba" ks. Twardowski

SPEC 
Czytacz Zaprzysiężony

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2006-06-29, 14:07   

element_duszy napisał/a:
"Potęga podświadomości" - Joseph Murphy

Jak pewien znajomy - nie myslalem, ze ktos to poza mna przeczytal :) Dobra ksiazka ;]

yh, ja to ostatnio sobie Wiedzmina czytam, wiec tylko to polece, bo mi nawet nic innego ne przychodzi na mysl... ;b Czasem niektorym moze slownik ortograficzny, bo jestem wzrokowcem ;)

Magda 
...::: MaSz :::...

Zaproszone osoby: 6
Wysłany: 2006-06-29, 23:22   

SPEC napisał/a:
Czasem niektorym moze slownik ortograficzny, bo jestem wzrokowcem ;)

jakieś aluzje ... ?

SZKOŁA-Spółczesny Zakład Karno Opiekunczy Łączący Analfabetów.. SPEC'u trochę wyrzumiałości :P

To ja też coś polecam... Tak zacznę od końca. Nie lubię czytać lektur, i nie wiem jak to się stało, że jedną jednym niemal tchem przeczytałam, mowa o "Zbrodni i karze", serdecznie polecam tym, których ta książka jakimś cudem "ominęła" ;)

Szkoła óczy i wyhofóje :-)

Dandelion 
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2006-07-08, 00:08   

Troche karnosci za mlodu nikomu nie zaszkodzilo. Pozniej po szkole nie napiszesz na podaniu do pracy potrzebóje tylko potrzebuje. albo w urzedzie tez sie przyda szkola jest po to aby wlasnie tego uczyc i sie tego trzymac i nie zaniedbywac. Wiem ze sam najlepszy nie jestem w tym ale staram sie przynajmniej. Poza tym nie wszedzie sie zlozy "wydrukowane" podanie czy pismo urzedowe. Nie mowiac rowniez ze to stanowi o Twojej kulturze osobistej a na opini otoczenia chyba Ci jeszcze zalezy nieprawdarz zielony uzytkowniku??
-----------------------------------
Ja polecam Ksiazkowa trylogie Tolkiena wraz z przygodami hobbita-Bilba Bagginsa-przed Wladca Pierscieni mozna wlasnie sie duzo wiecej dowiedziec z kartek niz z ekranu.

Jabol 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-07-08, 00:25   

a niebieski użytkownik co tak by tylko karał? może pora zacząć patrzeć na siebie i sie zastanowić jaka opinia powstaje o Tobie chyba że tym sie nie przejmujesz...

Magda 

Zaproszone osoby: 6
Wysłany: 2006-07-08, 00:26   

Dandelion napisał/a:
Pozniej po szkole nie napiszesz na podaniu do pracy potrzebóje tylko potrzebuje.
Więc szkoła uczy i wychowuje? Szkoda, bo słabo to widać po niektórych użytkownikach tego forum, do których mam szacunek :)
Chyba, że ten zakład -szkoła- ich ominął w co jednak wątpię.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie mam zbyt widocznych problemów z ortografią więc daruj sobie te uwagi, sprawy osobiste traktuj osobiście...Z góry dziękuję ..

---------------------------------------------------------------------
Ksiazkowa trylogie Tolkiena zamierzam przeczytac w te wakacje :)

ToxiCatioN 
Buffalo Soldier

Wysłany: 2006-07-08, 07:37   

Jabol napisał/a:
a niebieski użytkownik co tak by tylko karał?

"Spółczesny Zakład Karno Opiekunczy Łączący Analfabetów"
Anyway, nie ma to jak offtop.

A z książek Tolkiena przeczytałem tylko "Powrót Króla" - świetna pozycja, film się nie umywa. Dodatkowo miałem jedne z pierwszych wydań. Książka niemal w rozsypce dawała jeszcze lepszy efekt w czytaniu (przynajmniej mi). Czułem się jakbym czytał jakieś stare, legendarne zwoje (no może przesadziłem :mrgreen: ).

wwwamp 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-07-20, 15:41   

to ja sie tez tu wypowiem: )

Odnosnie lektur nigdy nie mialam dobrego zdania do chwili az zaczelam je czytac dla swojej przyjemnosci a nie dla szkoly..tak wiec teraz nie powim nic zlego na te tomiska ktore kazdy powinien kiedys przewertowac. I nie tylko Zbrodnia i kara zasluguje na uwage. Jest tyle innych lektur ktore sa godne polecenia jak chociazby dziele Szekspira, Goethego czy Byrona: )

Odnosnie Tolkina to nie tylko LOTR i Przygody Billbo Bagginsa warto przeczytac. Osobiscie polecam przygody Toma Bombadila (nie mam pojecia jak to sie pisze:D:D )
A z innych ksiazek polecam dziela Kinga- przede wszystkim cala mroczna Wieze; Carda- tu nei tylko przygody Endera ale rowniez historie o Alvinie stworcy (i tu podpowiem ze pierwszy czesc to Siodmy Syn a nie nic innego!!), dalej polece Diune przede wszystkim pierwsza czesc.

Z poza fantastyki warto przeczytac chocby dziela Browna i nie tylko Kod bo inne tez sa ciekawe, mi bardzo podobala sie Cyfrowa twierdza oraz Meteor( nie wiem dokladnie jaki tytul ma polska wersja..) . Polecam tez ksiazki Folleta- niezle ma kryminaly :mrgreen:
No to chyba tyle choc z fantastyki moglabym tu wymienic chyba ze sto tytulow:D

Aaa! bym zapomniala, koniecznie przeczytajcie jedna z interpretacji opowiesci o krolu Arturze pani Bradley pt. mgly Avalonu- najlepszy jaka do tej pory czytalam. Nawet sam Asimov chylil czola przed ta powiescia: )

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-07-27, 16:33   

reaktywacja :P
Silmarillion Tolkiena, to jest dopiero dzieło :)
Mistrz i Małgorzata, Wojna polsko-ruska [...]...
Nie tak dawno przeczytałam 'Życie Pi' Yanna Martela (czy jak to się tam odmienia :P ), też bardzo fajna lektura... :)
'Dziwny incydent z psem nocną porą' w tej chwili nei pamiętam autora, niesamowicie sympatyczna książka o autystycznym chłopcu bawiącym się w detektywa :)
No i Forrest Gump, książka równie przyjemna w odbiorze jak film.. może nawet przyjemniejsza :)

a macie może coś dobrego w sam raz na wakcje? :P

SPEC 
Czytacz Zaprzysiężony

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2006-07-31, 21:10   

Cytat:
SZKOŁA-Spółczesny Zakład Karno Opiekunczy Łączący Analfabetów.. SPEC'u trochę wyrzumiałości :P

WSPOLCZESNY... KARNO? za analfabetyzm (choroba spowodowana nie chodzeniem do szkoly ;> przynajmniej w wiekszosci przypadkow, zeby sie nikt nie czepil ;]) Opiekunczy? ;] traktowanie ludzi nic nie robiacych i wandali na rowni z wzorowymi uczniami to nie opiekunczosc ;] Laczacy analfabetow? Jak ktos sie uczy to nie ma mowy ;>

jakiej wyrozumialosci? Slownik i do roboty ;]

Nahya 
Master Dizaster Flamaster

Wysłany: 2009-05-29, 14:00   

A spoza fantastyki jeszcze polecę Braci autorstwa Da Chen...Nic dziwnego że została uznana za najlepszą książkę któregoś tam roku...********* jest ;]
Że musisz żyć

Odpowiedz do tematu