Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Stephen King
Autor Wiadomość
kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-23, 19:54   Stephen King

jak w temacie: lubicie książki Kinga?Słabo go znam, ale ostatnio coś mnie ciągnie w jego stronę? Poleci ktoś coś?
tutaj zawiść i kłamstwa trzymały mnie w więzieniu. szczęśliwy, który wycofał się z tego złośliwego świata i rządzi swym życiem z Bogiem jedynie, i przeżywa swe dni samotnie, ani nie zazdroszcząc, ani nie wzbudzając zazdrości.

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2006-10-24, 13:34   

Też bym coś z jego książek poczytał, bo słyszałem, że pisze niezłe horrory. Ale niestety nie mam zbyt dużo czasu (jak stanałem w połowie jednej z książek Clancy'ego tak od 3 tygodni nie mam czasu wrócić :-| ). Ale słyszałem, że niezłe są "Lśnienie" i "Smętarz dla zwierzaków"* więc jak chcesz spróbowac Kinga, to najlepiej od tego, choć podkreślam, że sam ich jeszcze nie czytałem.

* ta książka ma celowo błedy w pisowni, tak się ją pisze, lub podobnie nie jestem pewien, wiem jednak na pewno, że pisownia jest przekrecona.

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-24, 21:20   

wlazłem na stronę poświęconą S. KIngowi: www.stephenking.pl Jest świetna. Ludzie, którzy tym się zajmują są pasjonatami i znają się na rzeczy.

Zobaczyłem ile facet napisał i szczęka mi opadła. Kurde! On wypluwa z siebie ksiązki.

"Lśnienie" czytałem. rewelacja. Ciary jak nie wiem.
"Smętarz dla zwierzaków" (czy jakoś tak) czytałem i jest przyjemny. MOże nie straszny, ale bardzo ciekawy. Wciąga i nie można się oderwać.
"Miasteczko Salem" zawsze mi się podobało.

A co czytasz Clancy'ego? ja próbowałem "Polowanie na Czerwony Październik" i nie dałem rady.
tutaj zawiść i kłamstwa trzymały mnie w więzieniu. szczęśliwy, który wycofał się z tego złośliwego świata i rządzi swym życiem z Bogiem jedynie, i przeżywa swe dni samotnie, ani nie zazdroszcząc, ani nie wzbudzając zazdrości.

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2006-10-25, 13:53   

IMO "Polowanie.." to jedna z jego słabszych książek :/ Ale była jedną z jego pierwszych więc nie ma się co dziwić... Czytałem: "Polowanie na Czerwony Pażdziernik", "Niedźwiedź i Smok", "Bez skrupułów", "Dekret", "Czerwony Królik", "Stan zagrożenia", a to co czytam obecnie to bodajrze "Czerwony Świt". Każda z nich jest inna, często występują różni bohaterowie, jednak historie te są stworzone jako jedna całość i dlatego często w jednej książce mamy odwołania do innych. Sam najbardziej polecam:

-"Stan zagrożenia"- CIA organizuje niezbyt legalną akcję w Kolumbii przeciwko kartelowi narkotykowemu. Sprawa jednak nie może wyjść na jaw, więc zapomnijcie o czołgach itp. Na misję wysyłany jest tylko 1 mały oddział, który niestety wpada w płapkę. Zostają wykiwani przez dowództwo, bez amunicji, w samym środku dżungli. W dodatku baroni narkotykowi nasyłają im na głowę setki uzbrojonych żołnierzy...

"Niedźwiedź i Smok"- czyli co by było, gdyby Chiny zorganizowały inwazję na Rosję. Tu z kolei można się spodziewać olbrzymich walk z udziałem sprzętu zmechanizowanego. Poprostu wojna na maksa. Jeśli ktoś ma dobrą wyobraźnię, to będą to sceny niczym z wysokobudzetowego filmu. Jedyną wadą może być odrobina patosu ujawniająca się tu i ówdzie...

-"Bez skrupułów"- IMHO najlepsza, choć całkiem inna. Opowiada ona historię człowieka, który poznaję wspaniałą dziewczynę. Niestety, zostaje ona zamordowana, a on sam ciężko ranny. Udaje mu się jednak poznać sprawców tej zbrodni. Postanawia się zemścić, a zemsta będzie słodka. I nie mam tu namyśli Rambo z kałachem a raczej Hitmana. Jego zemsta jest dużo ciekawsza, choć też kończy się śmiercią sprawców.

BTW: Ale się rozpisałem :D

Cudna 
Raczkujacy

Wysłany: 2006-10-25, 21:55   

Jeśli chodzi o książki Kinga to kilka czytałam (m.in. Zielona Mila) i jeśli ktoś lubi wersję elektroniczną to sporo jego książek posiadam, jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę się podzielić :->"); pzdr

Zimny
Stały Bywalec

Wysłany: 2006-10-26, 21:51   

Ja jak skoncze tylko Blaira to zaczynam Podpalaczke Regulatorów i Szkieletowa załoge Kinga Ahh ta bezsenność :/
Mam nadzieje ze podołąm z tymi lekturkami.

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-27, 18:54   

Zimny, czytałęm "Podpalaczkę" i nie podobała mi się. Napisz jak wrażenie ze "Szkieletowej załogi" i "Regulatorów"? Nie czytałem, a chetnie poznałbym opinię

Lordzie Reide, z Clancy'm jakoś nie czuję ciągot, ale Ty to jakiś maniak jesteś! A Ludluma coś czytałeś?

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-10-28, 11:23   

Wstyd się przyznać ale nie czytałem nic tego autora :-P ale miło wiedziec że ktoś tak.... może nie wszyscy skończą jako analfabeci ?

----------------------------------------

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2006-10-30, 10:47   

Ludluma nie... A tak wogóle to Clancy'ego czytam dopiero od około 2-3 lat, Sapkowskiego czytam od roku. Zamierzam jeszcze posmakować Kinga i Pratcheta (sorry, jesli przekreciłem nazwisko) bo też są często polecani.

I dlaczego uwaźasz, źe jestem maniakiem Clancy'ego? Nie przeczytalem nawet większości jego ksiżek a i tak uważam, że Sapek rulz.

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-30, 19:34   

maniak - w sensie poztywnym, fascynata. mi zaimponowałeś. ja nigdy przez Clancy'ego nie mogłem przebrnąć, a ekranizacje z harisonem Fordem tylko potwierdzały moją niechęć

Kiedyś dużo czytałem Ludluma

teraz mam apetyt na Kinga, ale musze jeszcze poczekać na swoją kolej

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2006-11-06, 11:13   

Szczerze mówiąc mi ekranizecje Clancy'ego też się średnio podobały, zato książki niczego sobie. Choć i tutaj są różne poziomy, jedne książki są lepsze, a inne gorsze. Spróbuj np. "Stan zagrożenia". Tym bardziej, jeśli podoba ci się film "Helikopter w ogniu"(Black Howk Down). W sumie ten sam klimat, podobna fabuła, trzeba tylko miasto zamienić na dżunglę, a czarnuchów na meksykańskich Gringo ;)

wwwamp 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-11-18, 11:33   

King...mhm..można się rozmarzyć ;) czytam i czytałam i na pewno będę czytać! ostatnio przeczytana: Desperacje. czytał ktoś? naprawde godne polecenia. poza tym oczywiście mój ulubiony cykl Mroczna wieża. Najgenialniejsza książka którą czytałam (uwaga dla ludzi wrażliwych- nei czytajcie ostatniej strony :D ).
Teraz poluję na Historię Lisy, niestety mam ciągły brak funduszy na koncie ;)
Tego autora praktycznie każda książka zasługuje na polecenie, ale wiecie co? czytął ktoś z was może colorado kid? szczerzę się przyznam że czytając tą książkę cały czas myślałam czy Steve chciał się sprawdzić w pisaniu książek o niczym ;) chyba mu się udało, bo mimo że tam nic się nie działo ksiazka wciąga jak cholera:D

Yenova 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-12-15, 20:11   

Ojjj tak nieczytajcie zakończenia!!! Książka była za****sta jedna z najfajniejszych jakie czytałam le zakończenie było poprostu beznadziejne ... Ale książke i tak gorąco polecam ^_^

wwwamp 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2007-01-01, 13:35   

I dyskusja o Kingu padła...bleh:-/ kurde to może przynajmniej napiszcie co wam się w jego książkach podoba najbardziej i dlaczego akurat to?

grifin010 
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2007-02-12, 21:39   

Ksiązki Kinga są Ssssuuupppeeerrr

Fajnie jest to ze akcja dzieje sie w małych miastach i ogolnie ma facet łep do pisanis ksiązek :mrgreen:

A może ma ktoś "Christine" Kinga bo poluje na nią od jakiegoś czasu i nie moge zdobyć jej :shock: :shock: :mrgreen:

Odpowiedz do tematu