Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Slowa zmieniające życie (?)
Autor Wiadomość
Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Zaproszone osoby: 4
  Wysłany: 2006-07-14, 01:34   Slowa zmieniające życie (?)

http://www.lc-words.com/i...=opt_in&wlang=4

Kim jesteśmy

Lifewords

* międzynarodowa organizacja chrześcijańska założona w 1888 roku znana wcześniej jako SGM International (zob. Nasza historia); od września 2005 działa jako Lifewords.
* pomaga chrześcijanom w skutecznym używaniu Bożego Słowa w dziele ewangelizacji i nauczania
* pragnie budować mosty między ludźmi i Biblią, prowadząc ich do spotkania z Bogiem
* kładzie nacisk nie tylko na rozpowszechnianie Słowa Bożego, ale na przemianę, której - dzięki mocy Bożego poselstwa - mogą doświadczyć pojedynczy ludzie, lokalne społeczności i całe narody
* wydaje wysokiej jakości materiały przeznaczone do wykorzystania wśród przyjaciół i w najbliższym otoczeniu (zob. Katalog online)
* tworzy biblijne projekty z myślą o specyficznych grupach odbiorców, takie jak: Choose Life oraz Pavement Project

Jak działamy

* Wyposażamy innych - niesiemy pomoc tym, którzy chcą się dzielić Bożym Słowem z innymi

* Współpracujemy z partnerami - organizacjami, osobami indywidualnymi, kościołami - którzy uczestniczą zarówno w przygotowywaniu nowych materiałów, jak i w ich dystrybucji (zob. Partnerzy)

* Przemiana, a nie tylko rozpowszechnianie - naszym celem nie jest tylko dystrybucja Słowa Bożego, ale przemiana życia ludzi!

* Na całym świecie - pragniemy, aby poselstwo Biblii wpływało na cały świat, poprzez ludzi przekazujących jej słowa w różnych środowiskach kulturowych

Jak?

* Projekty takie jak Pavement Project (dla dzieci ulicy na całym świecie), albo Choose Life (dla młodzieży w Afryce).

* Materiały pomocnicze pomysły na twórcze wykorzystanie publikacji biblijnych, są to: instrukcje do niektórych materiałów, programy spotkań, środki multimedialne; materiały pomocnicze dostępne są dla osób wykorzystujących publikacje dla uchodźców (Afraid to leave, afraid to stay), dla młodzieży (Being yourself) oraz materiały świąteczne.

* Broszury - pełne mądrości, siły i pociechy płynącej ze

Jeżeli coś nie tak i ktoś ma info co do wała itd ja sam nie wiem podalem adres email ale wejde na jakiś czat sprobuje popytać kumatycn wierzących o zdanie na temat tej strony ;)

http://www.lc-words.com/i...=opt_in&wlang=4

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

dym kadzidła zasnuł mieszkanie

Trzech Króli było i ja także chylę głowę przed
Tobą Panie

nie umieRAJ duchowo ! :)

Jabol 
...::: MaSz :::...

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-11-16, 10:13   

Cytat:
Lifewords to chrześcijańska organizacja, która zabiega o przemianę ludzkiego życia poprzez moc Słowa Bożego.

mi to wygląda jak jakaś odmiana wiary jehowych, te śmieszne broszurki itp... zupełnie identycznie...
uważam że Słowo Boże nie ma aż tak wielkiej mocy aby przemienić konkretnie życie ludzkie, to człowiek musi tego chcieć.

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-11-17, 22:36   

Lifewords to jedna z wielu organizacji międzykościelnych tworzonych przez chrześcijan ewangelicznych, czyli ludzi z tysięcy kościołów o bardzo różnym zasięgu (lokalnym, regionalnym, krajowym i światowym). Ich wspólne cechy to m.in. uznawanie wyłącznie autorytetu Biblii, brak centralnego przywództwa i akcentowanie tego co Jezus określił mianem "nowego narodzenia". To dosyć radykalnie kontrastuje z organizacją Świadków Jehowy, która w czasach swego powstania była dosyć mocno wzorowana na Kościele katolickim. Silna hierarchia oraz dyscyplina granicząca z zakonem przetrwały do dzisiaj. Wypadałoby mieć chociaż taką elementarną wiedzę, bo na świecie ewangeliczni chrześcijanie są liczebnie porównywalni z Kościołem katolickim, a ŚJ jest ledwie kilka milionów.

Jabol napisał/a:
uważam że Słowo Boże nie ma aż tak wielkiej mocy aby przemienić konkretnie życie ludzkie, to człowiek musi tego chcieć.

Jest w tych słowach połowa prawdy: Słowo Boże ma moc przemienić życie każdego człowieka, który zechce tej przemiany.

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-12-22, 15:38   

Ja dostaje info na poczte i jakoś po już dłuzszy okresie korzystania pomaga tj. głos sumienia
ma dużo do powiedzenia , wiem co jest ważne (najważniejsze) , czasami mogę zrozumieć pewne swoje zachowania i je przemyśleć ta usługa mi pomaga dlatego z niej korzystam 8-) :!: Mi to wychodzi na dobre ;) :idea:

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

Tobą Panie

Zimny
Stały Bywalec

Wysłany: 2006-12-22, 18:16   

Słowa zmieniajace życie hmm
Kontrą na Dekadentyzm jest Erotyzm.

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Wysłany: 2009-06-08, 20:40   

Chcieć to móc mogę więc chcę zmian na lepsze ;) To przychodzi z wiekiem, to doświadczenie człowieka zmienia dlatego bardzo chce być wkońcu dobrym , prawym człowiekiem...
Pomożecie ? ;) Polecam piosenkę Izreal - Dusza w Podróży z płyty Dża ludzie :)

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

Tobą Panie

Nahya 
Master Dizaster Flamaster

Wysłany: 2009-06-09, 18:46   

ok zapisałam się - zobaczymy co to jest ;]
Że musisz żyć

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Wysłany: 2009-06-11, 02:12   

:) Pełen uznania popieram w razie "w" to priv ;) ocb ? już wyjaśniam jest wiele sposobów na ubogacanie i wypełnianie życia , siebie jako świątynię Boga prowadzące do świadomego doświadczenia :)
PS. Pamiętajmy prądu też nie widać ale skoro to ma takiego kopa to jaki Power mają te Prawdziwe błogosławieństwa wynikające z naszych chęci i zaufania do Pana Boga :) Wiara , Nadzieja , Miłość :) Power JEST love :) pozdrawiam

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

Tobą Panie

Nahya 
Master Dizaster Flamaster

Wysłany: 2009-06-11, 10:24   

mhm..dwa dni - cytaty..trochę przemyśleń...
Jak na razie daje radę z brewiarzem ;] A to u mnie naprawdę spory wysiłek bo generalnie raczej nie potrafię wzbudzić w sobie takich refleksji na co dzień ani też wygospodarować czas na modlitwę...
Że musisz żyć

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Wysłany: 2009-06-29, 21:07   

Jasne ze potrafisz :) dobrze że wciąż się umacniasz :) choć bywa różnie to oczy zaczynają widzieć , uszy słyszeć a serce to potwierdza i nie musi a chce żyć i to jest piękne :) "kropla drąży skałę " . 2Tm2,3 :)

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

Tobą Panie

Odpowiedz do tematu