Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Samobójstwo
Autor Wiadomość
Wyszek 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-04-03, 21:17   Samobójstwo

Jak myślisz czy Bóg toleruje samobójców? Wogole co sądzisz o samobójstwie?

Wiecie samobójstwo to jeden z kilku tematów, w którym są wszelkie spory (eutanazja, aborcja itp.). Wedlug Mnie Bóg raczej nie toleruje samobójców, ponieważ to właśnie On nam podarował życie, i On nam je zabierze. Ale z drugiej strony, to jest Nasze życie... i to My chcemy sobie je odebrac w pełni świadomi tego czynu.... I jeżeli chcesz się spotkać szybciej z Bogiem niż jest Ci to dane to wtedy .... , ale z drugiej strony czy św. Piotr przepuści Cię przez bramę, aby być przy nim (przy Bogu) :?:

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-04-03, 21:25   

ja nei rozpatruję tego pod kątem Boga...
w każdym razie.. moim zdaniem jest to prywatna decyzja każdego z nas... jeśli chcemy odejść - to nasze życie, i mamy prawo je sobie odebrać... czy jest sens, to już inna sprawa...

Sorja 
Devil Angel

Wysłany: 2006-04-03, 21:36   

Ja uważam że skoro Bóg dał nam wolna wole, to nie ma to znaczenia czy dał nam też życie...Zchodząc z kwestii Boga to uważam tak jak essence, że to jest osobista sprawa każdego człowieka...Jest to pewien wyraz odwagi, bo kto tak naprawde potrafi sam się zranić (nie wliczając sadomaso itp.) a co dopiero odebrać sobie życie...Ja bym tego nigdy nie zrobiła...Ale nie można oceniać ludzi którzy popełnili samobójstwo, bo jak już powiedziałam to indywidualny wybór...

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-04-03, 21:38   

dokładnie, każda sytuacja jest inna, nie można krytykować ludzi, którzy to zrobili... bo sami nie wiemy, co zrobilibyśmy w ich sytuacji
łatwo ocenić z pozycji wygodnego fotela przed tv.. ;)

Wyszek 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-04-03, 21:54   

zgadzam się z Tym... co essence napisała : "...każda sytuacja jest inna, nie można krytykować ludzi, którzy to zrobili... bo sami nie wiemy, co zrobilibyśmy w ich sytuacji ..."! Wszystko zalezy od sutyacji, chwila zawachania, watpliwosci... i o jednego czlowieka mniej. Statystycznie codziennie jedna osoba popelnia samobojstwo (w granicach naszego wieku, czyli ludzie mlodzi). To dużo Czy mało? Osobiscie uwazam ze duzo, za duzo... ale sami wiemy co sie dzieje na tym swiecie, co sie dzieje w Polsce! No ale jak "mowie" wszystko zależy od sytuacji ... osobiscie bym sie odwazyl popelnic samobojstwo, poniewaz Mnie w sumie na tej Ziemi nic nie trzyma . . . . . .

Sorja 
Devil Angel

Wysłany: 2006-04-03, 22:04   

Teraz każdy sobie może mówić, że jest kozak i by popełnil samobójstwo...Ale jakby przyszło co do czego to i osoba na 100 tylko by to naprawde zrobiła...:/ Tylko jedna na 100 a może aż...

Fade
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-04-03, 22:31   

Moim zdaniem samoboj karany jest piekłem (nie zabijaj) jest to przeciwstawienie sie Bogu zalezy kim jest Bog bo z drugiej strony jest milosierny Wydaje mi sie ze karane jest pieklem ale zalezy nie wiem nie jestem Bogiem nikt z nas nie jest , w kazdym badz razie jezeli jestesmy na tyle wierzacy w Boga (ze w niego wierzymy) nie zrobimy tego bo to sprzeciwienie sie jego woli mamy wolna wole ale jezeli chcemy dojsc do konca musimy przestrzegac pewnych praw głownie 10 praw
Say It Again WE WON'T DIE !!!
.....a-if Ah-ch-ade.....

Sorja 
Devil Angel

Wysłany: 2006-04-03, 22:37   

Tylko że samobójcy najczęściej tracą wiarę we wszystko, a w szczególności w Boga...Wszystko i wszyscy ich zawiodli dlatego to robią...

Fade
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-04-03, 22:41   

Nie zawsze ale tak masz racje.
.....a-if Ah-ch-ade.....

fallendreams 
We're fucking crazy

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-04-04, 15:53   

Samobojcy... doszli czy nie doszli... nie mysla o Bogu... i o tym co 'im powie'... ich nie obchodzi nikt ani nic... daza do tego co sobie postawili jako cel.. czyli swoja smierc...

moim zdaniem... 'teraz'... jest to tchorzostwo... mamy jedno zycie... raz jest lepiej raz gorzej... no.. ale.. wtedy sie o tym nie mysli...

takim ludziom nalezy sie pomoc... tylko ze zazwyczaj oni zamykaja sie na swiat i innych...

chociaz nie wszyscy... sa i tacy ktorzy chca pomocy... wystarczy to tylko zauwarzyc... co niestety nie jest latwe...

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-04-10, 16:58   

Hmmmm .... ja bym w 90% przypadkach ocenił samobójstwo jako zło .... to np wtedy gdy ktoś podcina sobie żyły bo mu ktoś umarł, lub bo druga połowa pożuciła ... inna kwestia jesli ktoś w przypływie odwagi na pewną śmierć się wybierze .... (np. żałnierz idacy na pewną śmierć) ... czy Bóg to lubi? Napewno nie, ale wydaje mi się że to toleruje bo po to dął nam wolną wole abysmy z niej korzystali ...

----------------------------------------

Fade
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-04-10, 17:09   

Dał tez nam przekazania Boże abyśmu ich przestszegali (nie zabijaj) to tez sie tyczy siebie i ogolnego mordowania.
samobójstwo to poprostu ucieczka tchórzostwo ?? Mało wiesz fallendreams problemy ludzi
to nie tylko to ze zmarł dziadek kot sa rzeczy straszniejsze z ktorymi sobie w pewnej chwili nie poradzisz i nikt ci nie pomoze bo nie bedzie mogl.
Co do tego ze nie myśla o Bogu to dziwne bo w takich chwilach najbardziej sie o nim mysli
albo podnieś mnie albo pieprz sie nie zawsze ale wydaje mi sie ze czesto.
.....a-if Ah-ch-ade.....

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-04-10, 17:17   

z drugiej strony Fade, pomyśl ... mamy tylko 1 zycie, nigdy wiecej nie bedziemy mieli, może jednak warto spróbować jakoś z tego problemu wyjśc bo ZAWSZE jest jakies wyscie ....

----------------------------------------

Fade
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-04-10, 17:46   

hmm był przypadek ze kolesiowi nagromadzily sie problemy dosłownie mnostwo z kazdej dziedziny problemy zawodowe miłosne itd wiesz ze wszyscy sie odwracaja po co żyć żeby dalej cierpieć mieć nadzieje a po dwoch miechahh znow ja stracic
.....a-if Ah-ch-ade.....

Sorja 
Devil Angel

Wysłany: 2006-04-10, 18:39   

Mówicie tu o Bogu i jego przykazaniach...Ja w to wszystko nie wierze...Może i jestem "antychrystem" i niewierzącą, ale dla mnie te przykazania nie mają nic wspólnego z Bogiem...Przykazania wymyślił sobie kościół żeby utrzymać ludzi w swoich szponach i miec wpływ na ich życie...
Samobójstwo nie jest rozwiązaniem...Jeśli ktoś nie potrafi sobie poradzić ze swoimi problemami to znaczy że jest słaby psychicznie....I albo swoją psychike umocni, albo wiecznie bedzie myślał o samobójstwie...Człowiek słaby psychicznie zawsze będzie miał powód aby chcieć popełnić samobójstwo...

Odpowiedz do tematu