Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kaminiak
2006-07-04, 14:47
"piekne" drzewa w olsztynku
Autor Wiadomość
przemo-sa 
Świeżynka Malinka

Wysłany: 2006-03-21, 12:33   "piekne" drzewa w olsztynku

nie podoba mi sie to ze w olsztynku sa tak namietnie wycinane drzewa i galezie! po 1 to przeciez kosztuje gmine bo trzeba zaplacic za sciecie za wywoz itd.! po 2 oszpeca to cale miasto bo drzewa bez galezi nie sa zbyt piekne! po 3 drzewa bez galezie obumieraja. nie ma najmniejszego sensu taka wycinka bo to drzewom napewno nie pomaga i wygladaja brzydko. :evil:

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-03-21, 12:35   

Znaczy sie tu bym troche sie nie zgodził, bo jednak rzycinanie gałezi niejako wpływa poztywnie na te trzeba, bo nawet jesli czynnie im nie pomaga, to przynajmniej ogranicza ich rozrost .... niestety w aglomeracji miejskiej nie mozna sobie pozwolic żeby drzewa zabardzo się rozrastały, bo zagrażąłoby by to zyciu ludzkiemu ... to taka "drzewna" prewencja...

----------------------------------------

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-03-21, 13:30   

Taa świetnie teraz wygląda np. park... albo ulica Świerczewskiego... Aż przyjemnie na spacer wyjść :|

fallendreams 
We're fucking crazy

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-03-21, 13:32   

Teraz to juz tak w oczy nie razi... ale pare dni temu ;| jak te poscinane galezie lezaly na ziemi ;|
hehe... no ale widac rozni ludzi maja rozne poglady na tak zwane "piekno" :P

hmm.. ok rozrost swoja droga... ale w parku komu drzewa przeszkadzaja ;|
chociaz.. chociaz.. to tez ma swoje plusy :D ptaki nie maja gdzie siadac... i sami wiecie co robic ;P

pozdrawiam :) :roll:

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-03-21, 13:35   

a ja wolę park z wiadomo-co-robiącymi-ptakami ale wyglądający jak park, z drzewami a nie jakimiś kikutami... :/
i naprawdę jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że przy ulicy przycinają te drzewa, ale w parku...? no bez przesady...

fallendreams 
We're fucking crazy

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-03-21, 13:37   

a potem ktos sobie do Olsztynka przyjezdza...
no i ? Olsztynek wychodzi na jeszcze wieksza dziure niz jest w rzeczywistosci...
a jeszcze kiedys pamietam te drzewa czyms rozowym smarowali wtedy to juz w ogole pieknie wygladalo.... :|

:-/ :-/ :-| :-|

pozdrawiam :)

P.S. Uwaga w parku grasuje grozny siwy pies ktory... hmmm... gwalci od tylu nie winne dziewczynki :D :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez fallendreams 2006-03-21, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-03-21, 13:37   

niestety to rutynowe spratanie, nic na to nie poradzimy, jedyna rada to jechac na ten czas do lasu, tam gałęzi bez liku :)

----------------------------------------

Cabron 
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2006-03-21, 14:59   

Mieszkam na Warszawskiej, na około rynku miasta( jeden odcinek ;) ) rosna takie fajne drzewka.I sa one nałogowo wycinane :( .Rozumiem ze komus moze sie nie podobac taki widok z okna albo liscie zasmiecajace na chodnik(innego uzasadnienia wycinania drzew do kikutow nie odnalazłem :P ).Na szczescie gałezie szybko odrastaja(ale to chyba tylko dlatego bo to jakis specyficzny typ drzew) i tworza takie fajne kopuły :) , jednak swiezo po scieciu wygladaj fatalnie i napewno nie reprezentatywnie :P

Sorja 
Devil Angel

Wysłany: 2006-03-21, 18:51   

Moim zdaniem powinni zostawić te biedne drzewka w spokoju...:)

Prawdziwek 
Fanatyk

Wysłany: 2006-03-21, 20:32   

TRUE TRUE mnie sie to tez nie podoba za bardzo lubie przyrode.

Sorja 
Devil Angel

Wysłany: 2006-03-23, 21:13   

Wycieli ostatnio (przed zimą ) wszystkie drzewa przy drodze nad jezioro...Prawie mnie krew zalała jak to zobaczyłam, teraz tak taaaak łyso jest...:(

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-03-28, 12:27   

Co do przycinki gałezi drzew na miescie to sie teraz tak Wam wydaję ze jest łyso i ponuro, ale jush niedługo zrobi sie cieplej wiec gałęzie zaczną odrastać i zazieleni sie a wtedy nie zwrócicie uwagi na to że gałęzie były przycinane.
Moim zdaniem takie obcinanie gałęzi jest potrzebne ze względu bezpieczeństwa- co jak by nie były konary obcinane- wtedy niekótre z nich by sie poprostu łamały od warunków pogodowych np. silnych wiatrów i wtedy by było strach wyjśc na ulice bo nigdy by nie było wiadomo czy czasem jakaś gałęź by nie spadła nam na głowe, albo tush przed maska samochodu lub na samochód. Tak więc ja nie mam nic przeciwko obcinaniu gałęzi, a pozatym.... kiedys słyszałam o pewnej teorii: że drzewa "boli" to jak sie obcina lub łamie gałęzie :D a mam pytanie:

Obcinacie włosy.... dlaczego? czy was boli to jak je obcinacie? czy wtedy wygladacie nieestetycznie?a moze z nowa fryzurka wam do twarzy? :D - to sa tylko zwykłe zabiegi pielegnacyjne- gdybyscie nie obcinali włosów to wtedy byscie chodzili zarosnieci i w ogóle , wiec tak samo i z drzewami.... gałęzie by sie rozrosły na wszystkie strony- zahaczały by o budynki lub o druty wysokiego napiecia. Pomyślcie.
estetyka estetyką ale bezpieczeństwo jest najwazniejsze.

Sorja 
Devil Angel

Wysłany: 2006-03-28, 17:52   

Hehe znam kilka osób którym na głowe mógłby spaść taki konar...Może by zmądrzały...:P;) Nie no tak naprawde to chyba masz racje A.N.T...Gdybym nie obcinałą włosów to byście mnie dzisiaj nie widzieli spod warstwy moich kudłów...:) No mam nadzieje że szybko odrosną...:)

Prawdziwek 
Fanatyk

Wysłany: 2006-03-28, 18:17   

Z tym ze nam te "włosy" dostarczaja tlenu

Yenova 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-03-28, 21:13   

Ale o jakim wy łamaniu konarów mówicie, przecież te biedne drzewa nawet nie zdążą ich wypuścić bo znowy je sie scina ... i jak one mają nam ten tlen produkować jak prawie zawsze wyglądają jak kikuty z kilkoma listkami na czubku ( no dobra może troche przesadziłam z tym opisem :-| )

Odpowiedz do tematu