Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kaminiak
2006-07-04, 14:47
"piekne" drzewa w olsztynku
Autor Wiadomość
A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-03-29, 12:14   

Prawdziwek i Yennova jesli chcecie tlenu to przeciesh mozecie zrobic sobie jakis wypad do lasu i tam pooddychac swierzym powietrzem.

Mysle że w Olsztynku i tak nie ma co nażekac na smierdzace opary- wystarczy sie przejechac do wiekszych aglomeracji miejskich np. takiej Warszawy- czy tam w centum sa jakies drzewa?? albo np. w Olsztynie?
drzewa rosną ale tylko na obrzeżach miast.

Yennowa rozumiem Twoje podejscie do natury- że szkoda ci tych drzew, ale trzeba czasami patrzec na to z innej strony- takiej ktróra ja przedstawiłam. Tesh lubie przyrode jednak potrafie zrozumiec to dalczego te drzewa są podcinane.

Yenova 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-03-29, 13:41   

No dobra to dojdżmy tu do jakiegoś porozumienia :) niech drzewa będą przycinane żeby nie spadały ludziom na głowy, ale bez przesady :)

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-03-29, 15:01   

Okis :D

a niektórzy mi mówia ze nie mozna sie ze mna dogadac :lol:

:D

Yenova 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-03-30, 18:02   

Lepiej sie dogadać niż zacząć kłócić nie? :):):P

Ortografia

Magda 
...::: MaSz :::...

Zaproszone osoby: 6
Wysłany: 2006-05-16, 11:34   

A co teraz powiecie na te "piękne drzewa" :?: ;)

Phoenix 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2006-05-18, 19:36   

Normalnie lubię wiosnę...Ale te drzewka są jakieś gołe jak się za bardzo obetnie. Teraz jak już zrobiło się cieplej wypuściły listki i jest ok. Ale i tak najbardziej na wiosnę podobaja mi się te drzewka przy poczcie (chyba jabłonki o ile się nie mylę) cudownie wyglądają na wiosnę. I co wiem na pewno trzeba je przycinac bo inaczej by nie owocowały. :->"); Jestem za przycinaniem drzew ale z głową. I w ogóle jakis park by sie rpzydał tak prawdziwego zdarzenia... Ławeczki i w ogóle. :-P

www.kolektywbab.blox.pl

fallendreams 
We're fucking crazy

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-05-19, 12:12   

Ja i lubie i nie lubie wiosny... ale fakt ze jest slicznie...

Nawet w parku posprzatali ;P az sie przyjemnie siedzi :D

hmm.. tylko te drzewa wygladaja dosc dziwacznie.. zielone z obcietymi galeziami do polowy i czubkami... no bynajmiej mi sie to nie podoba ;-)

Yenova 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-06-01, 08:42   

No mi sie szczerze mówiąc najbardziej podoba teren koło kościoła jeśli chodzi o drzewa, za to fatalnie jest z drzewami na moim osiedlu domków ... bo nie ma chyba ani jednego :( nawet ostatnio (kłamie, to było już dawno :P ) na Sienkiewicza drzewa powycinali :(

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-06-01, 09:05   

Niestety tak musi być, drzewa w meiscie sa dość ksoztowne do utrzymania, przyciananie, opryski, sprzatanie po lisciach itp. wiec niektóre wladze miejskie czasem wolą sobie je odpuścić ....

----------------------------------------

Płacz 
Destruktor Forum

Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2006-06-01, 16:52   

Hehe wiesz co ludzie sa Drodzy w utrzymaniu . Jak ja nie lubie ludzi :(

Podnieście mnie, zbyt długo krwawiłem...

Yenova 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-06-01, 17:51   

Taaa niedługo pewnie wytną wszystkie drzewa i zaleją wszystko betonem bo to im taniej wyjdzie :(

Płacz 
Destruktor Forum

Ostrzeżeń:
 2/5/6
Wysłany: 2006-06-01, 17:58   

A na betonie walna parking powietrze zrobi sie jak na sląsku bedziemy je ciac maczetami

Podnieście mnie, zbyt długo krwawiłem...

Yenova 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-06-01, 18:25   

Nie będziemy mieli siły ciąć bo poumieramy od zanieczyszczeń :/

Jabol 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-06-02, 07:30   

Ja nie wiem... wy chyba pojecia mylicie!? Nie rozrużniacie rytunowych przycinek drzew od całokowitego wyciecia. A takie przecinki są potrzebne, np. idziecie w wiatrzysty dzień parkiem a tu nagle ŁUP! gałąź sie łamie i spada na nas... pozniej lecicie po odszkodowanie do UM albo juz nigdzie nie pojdziecie... a co do drzew na Świerczewskiego to tam sie głową o gałęzie zachaczało i trzeba było przyciąć a że to są wierzby to gałęzie odastają! i jeszcze jedno, nikt nie wytnie zdrowego drzewa, a wycięcie 20 czy 50 nie zmieni mikroklimatu panującego w Olsztynku a napewno nie wzrośnie zanieczyszczenie, przecież na około Olsztynka są same lasy a i jakis bardzo wielkich hut czy kopalni węgla też nie ma. To jest moje zdanie i może sie wielu nie spodobać, ale ja uważam że to są potrzebne rutynowe porządki.

BTW Wszystkie "rany" powstałe po ściętej gałęzi na drzewie są konserwowane więc i drzewo nie ucierpi.

Magda 

Zaproszone osoby: 6
Wysłany: 2006-06-02, 12:49   

Ja już nie wiem o co wam teraz chodzi ...
Jabolku nie nerwicuj się tak ... Każdy chciałby mieć wokół siebie czysto, pięknie, pachnąco, kolorowo etc. ... Zgadzam się z Kaminiakiem i Jabolem. Przycinanie a czasem nawet wycinanie drzew jest potrzebne. Do tego, że wytną wszystkie drzewa i zaleją wszystko betonem, na pewno nie dojdzie! Są jeszcze działeczki, jakieś pola uprawne, gdzie wedle życzenia można sobie sadzić krzewy i drzewka. Z tego jest większa frajda , bo o "życie " organizmu samemu się trzeba troszczyć ... " to jest moje" :D.
A co do osiedli i tego co napisała Yenova ... Z góry zaznaczam że się nie znam na "prawie", ale jeśli coś nie podoba się mieszkańcom osiedla to chyba mogą to w jakiś sposób zmienić, wpłynąć na decyzje władz. Tym bardziej jeśli teren wokół jest odpowiedni na posadzenie drzewek .. ale obawiam się, że nie ... :P

Odpowiedz do tematu