Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Maraton filomowy - horrory!
Autor Wiadomość
kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-21, 20:25   Maraton filomowy - horrory!

nie wiem czy ktoś słyszał o maratonach filmowych w kinie helios. za kilka dni, w następny piątek, 27 października, ma być maraton filmowy złożony z 4 horrorów pod rząd. cena 25 złotych. mają grać: Wzgórza mają oczy, Omen, Silnet Hill, Demon: historia prawdziwa.

Ktoś się wybiera? Jechać czy nie jechać? Był ktoś?

Dlaczego czegoś takiego nie można zrobić w Olsztynku? A może nie wytrzymalibyśmy w tylu godzin w kinie Grunwald?
tutaj zawiść i kłamstwa trzymały mnie w więzieniu. szczęśliwy, który wycofał się z tego złośliwego świata i rządzi swym życiem z Bogiem jedynie, i przeżywa swe dni samotnie, ani nie zazdroszcząc, ani nie wzbudzając zazdrości.

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-10-21, 23:46   

miałam tam być, ale termin mi nie pasuje...

W Olsztynku nie zebrałoby się wystarczającej ilości osób chętnych... nawet za małe pieniądze. Wystarczy spojrzeć na frekwencję na seansach :/ 5, w porywach 10 osób... a bilety 8 zł tylko :/

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-22, 11:16   

a ja się waham... przekona/odradzi mi ktoś?
tutaj zawiść i kłamstwa trzymały mnie w więzieniu. szczęśliwy, który wycofał się z tego złośliwego świata i rządzi swym życiem z Bogiem jedynie, i przeżywa swe dni samotnie, ani nie zazdroszcząc, ani nie wzbudzając zazdrości.

Zimny
Stały Bywalec

Wysłany: 2006-10-22, 22:54   

<przekonuje>

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-10-23, 14:46   

Sama bym chetnie pojechała tylko ze wzgledu na Omena :) Silent Hill ogladałam niedawno na kompie ale w kinie tez bym mogła ;) warto jechac ;)

SPEC 
Czytacz Zaprzysiężony

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2006-10-24, 15:28   

Ja to wlasciwie moglbym jechac :) Znalazlo by sie troche osob ;)

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-10-24, 23:43   

Z jakąś ekipą mógłbym się wybrać - w moim wypadku to kwestia 12 minut drogi MPKiem. Samemu to raczej nie ma sensu. A tak poza tym znam sposób żeby mieć bilety za 20 zeta :D

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2006-10-25, 14:59   

A nawet za darmo, choć kradzież to przestępstwo... :D

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-10-27, 00:56   

Ja tam mam na myśli full legal :idea:

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-29, 17:22   

byłem - widziałem - przeżyłem

desperacki wyjazd, mało atrakcyjne miejsce blisko ekranu i zachowanie nazbyt wesołego towarzystwa - zostawmy to na boku

1.Omen - oczywiście nasłabsze filmy puszczają na początku. Tu nic się nie zmienia. Nowy Omen to po prostu remake starego. Mało przekonujący. Ot, taka musztarda po obiedzie.

2.Wzgórza mają oczy - zapowiadany jako horror w stylu "Teksańskiej masakry..." okazał się jak dla mnie czymś więcej. Mnie ten film wbił w fotel. Że krew, że trupy, że obrzydliwości - okej, to tandetne. dawno też nie widziałęm filmu po prostu tak brutalnego, tak pełnego przemocy.
Ale to, co mnie urzekło w tym filmie, to ciekawa krytyka społeczeństwa amerykańskiego, zarówno tego normalnego, jak i tego zmutowanego. Żyjący w miasteczku testowym dla prób jądrowych w zasadzie żyją takim samym spokojnym życiem Amerykanów. I te momenty z zabijaniem się flagami amerykańskimi, całym tym ichnim chorym patriotyzmem, wesołe piosenki w tle i pokazy talk-show.
I druga rzecz: przeobrażenie głównego bohatera. Myślałem o tym, jak wiele jest osób drogich mojemu sercu i jak bardzo są bezbronne wobec tępej siły. I że muszę być twardy właśnie dla nich. (MOżecie się śmiać, mam to gdzieś).

3.Demon: historia prawdziwa. Nic szczególnego. Napalałem się na ten film, a okazał się trochę nudny. Trochę straszny, ale naprwdę nic specjalnego. Motywy - mała dziewczynak z twarzą starca, wymazanie z pamięci złego uczynku - jakby to już był gdzieś wcześniej. No i rozwiązanie takie bajkowe. Bleee.

4.Silnet hill. Wiele osób mówiło, że nie zrozumiem tego filmu, bo nie grałem w tę grę. Potwierdzam: niewiele zrozumiałem. Ale nie o to chodzi, żeby zawsze wszystko rozumieć. Super film. nie mam pojęcia o co w nim chodzi, ani jak interpretowac zakończenie. Dobrze się bawiłem. Niezwykła plastyczność "Silent hill" zaskoczyła mnie nad wyraz pozytywnie. Film kolorów, barw. Niesamowita wyobraźnia w kreowaniu postaci. Mroczne Pielęgniarki rozwaliły mnie totalnie. Ale jest to też film dla intelektualistów, dla ludzi po prostu oczytanych - tak mi się wydaje. mam wrażenie, jakby wiele dialogów było nawiązaniem lub powtórzeniem słów z Biblii. Dla mnie Silent hill to nie tylko horror, ale także opowieść o miłości i mocy wiary, poświęceniu. Niesamowity film.

A ktoś był? Ktoś się podzieli wrażeniami?

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-10-30, 02:26   

Byłem, widziałem i nawet kilka osób z Olsztynka spotkałem :D

Omen jak dla mnie trochę za bardzo przypominał oryginał sprzed 30 lat, więc bez rewelacji. Nie pamiętam, czy był na początku - w zależności od sali była różna kolejność.
Hills Have Eyes widziałem po raz pierwszy w czasie premiery kinowej. Chyba mam totalnie zrytą psychę, bo większość moich znajomych zakończyła oglądanie w okolicach 40 minuty, kiedy 2 mutantów gwałci dziewczynę, a ich ziomy palą żywcem jej ojca. A ja obejrzałem do końca i to nie raz bo, jak to zwykle bywa, zająłem się poprawianiem napisów. Co do przemiany wewnętrznej bohaterów to się zgodzę, ale z tą krytyką społeczeństwa amerykańskiego to raczej spora nadinterpretacja. Autorzy filmu po prostu dają wyraz powszechnej w USA dezaprobacie dla rządu federalnego, który realizuje kolejne chore projekty nie licząc się z konsekwencjami.
Demon - nudny i bez zaskoczeń. No comment.
Silent Hill. Nawet nie wiedziałem, że jest taka gra :mrgreen: Fajnie się oglądało. No i w mojej sali to był pierwszy film.

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-30, 19:40   

przyparty do muru będę się bronił niczym lew

może masz rację, że to nadinterpretacja, nie będę za to umierał. zwróć jednak uwagę, iż mutanci żyją rozpaczliwie w miasteczku testowym i pozostawiają tam nienaruszone manekiny, które są ułożone w typowych pozach typowej amerykańskiej rodzinki: dzieci bawią się przed telewizorem, rodzina przy obiedzie, dzieci na huśtawkach... mutanci powielają dokładnie ten sam schemat. chcą tego życia, pomimo, że jak wspomniałeś, rząd ich zdradził no i wreszcie kwestia mutanta z potwornym wodogłowiem: "To wy nas takimi uczyniliście". a więc jednak jesteśmy tacy sami, jednak identycznie. na swoje podobieństwo.
tak jakoś myślę :D

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-10-31, 11:21   

kiedy nastepny wypad planujecie? :) mnie przez tydzien nie było w Olsztynku wiec wszystko przegapiłam :/ (jak zawsze zresztą )

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2006-11-08, 14:48   

Właśnie widziałem Silent Hilla. Super film, dawno się tak nie bawiłem jak podczas tego seansu. Myślę, że powinny go obejrzeć osoby, które grały w grę. Ale inni (jak ja) którzy nie mieli z nią styczności niezrozumieją kilku mniej ważnych faktów (np. dlaczego komórka głównej bohaterki i krótkofalówka policjanki trzeszczały gdy miały być zaatakowane). Podejrzewam jednak, że fani gry także nie znajdą dobrej analizy zakończenia. Jest to spowodowane tym, że film posiada wszystkie zalety gry- nawiązania do wielu kultur, do Biblii, wszechobecna rdza i krew. A co najważniejsze film tak samo jak gry pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi, dlatego te zakończenie nie jest zbyt jasne. I to jest IMO też zaleta, ponieważ każdy ma swoją interpretacje tej sceny. Ja sądze- że scena ta udawadnia, że z Silent Hill nie można wrócić, każdy kto przekroczy jego próg staje się jego więźniem.

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-11-21, 18:39   

Ani się człowiek obejrzał a tu już kolejny maraton filmowy. Tym razem 3 filmy z Johnnym Deppem, w tym 2 x Piraci z Karaibów. Kto ma zamiar się tam wybrać w piątek?

A propos poprzedniego posta - w filmie Silent Hill nie natrafiłem na żadne odniesienia do Biblii, a znam całkiem nieźle.

Odpowiedz do tematu