Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrowersyjny (?) skup złomu
Autor Wiadomość
essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-10-20, 15:27   kontrowersyjny (?) skup złomu

Cytat:
Niedawno na ulicy Jana Pawła II (od strony przejazdu kolejowego) zlokalizowano skup złomu.
Taka sytuacja spotkała się z nieprzychylnymi reakcjami wielu mieszkańców Olsztynka, którzy podpisali się pod protestem przeciwko tej lokalizacji i złożyli petycję do Burmistrza Miasta. Ten z kolei twierdzi, że nie miał wpływu na miejsce zlokalizowania skupu złomu, bo działka jest własnością kolei. Czy nie było innych miejsc w Olsztynku, gdzie można tego typu działalność umiejscowić? - pytają protestujący.

Co Wy na to? Oburzenie słuszne, czy nie?

SPEC 
Czytacz Zaprzysiężony

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2006-10-20, 17:29   

Wszyscy oburzeni, ale na co? Ciekawe co Jan Pawel II powiedzial by ;] Ale jakos mam wrazenie, ze nie mialby nic przeciwko lokalizacji tego skupu ;] A jakby to byla piekarnia?

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-10-20, 18:00   

Ciekawe, że żaden jełop nie protestuje, iż ulica (klęknij!!) Jana Pawła II (powstań) łączy się z jednej strony z ulicą socjalistycznego działacza - Daszyńskiego, a z drugiej - z ulicą komunistycznego generała Świerczewskiego. W ogóle najlepiej to całą ulicę należy zamknąć dla ruchu, otoczyć złotym płotem, a na całej długości ustawić gromnice.

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-20, 19:06   

Kubuś, miód mi na serce lejesz takim pisaniem! Rób mi tak dobrze jeszcze!
tutaj zawiść i kłamstwa trzymały mnie w więzieniu. szczęśliwy, który wycofał się z tego złośliwego świata i rządzi swym życiem z Bogiem jedynie, i przeżywa swe dni samotnie, ani nie zazdroszcząc, ani nie wzbudzając zazdrości.

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-10-20, 21:11   

Kubuś, trafiłeś w sedno... :)

Niestety zawsze znajdzie się kilka myślących inaczej Beretów Polskich...

Zimny
Stały Bywalec

Wysłany: 2006-10-21, 13:52   

Dokładnie tylko ja bym jeszcze kilka Kościołów zbudował.
Zastanawiam sie tylko jaka jest średnia wieku ludzi protestujących.
I lepiej żeby Maryjne Radio o tym nie wiedziało bo bedzie pochod po Olsztynku ludzi dobrej woli.

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-10-23, 14:07   

wiecie co... według mnie to nie powinno chodzic o to ze "skup zlomu" jest zlokalizowany przy ulicy która ma taka czy inna nazwę- to nie jest żaden argument.

Jak dla mnie ta lokalizacja jest zła z estetycznego punktu widzenia.
pozatym o zadnej petycji nie słyszałam by cos takiego było :/ oraz to że budynek nalezy do PKP a wiadmo ze Kolej ma ********* długi, więc byle komu odda w dzierżawe swoje budynki - byle hajs z tego był.
Burmistrz nic nie moze zrobić bo teren nie jest jego, tylko PKP.

to sa prawne kruczki, ktore wykorzystują "inwestorzy" a im wiecej takich, tym w ciemnych barwach widze rozwoj inwestycyjny w Olsztynku.

SPEC 
Czytacz Zaprzysiężony

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2006-10-24, 14:16   

Estetycznego? ;] Przeciez tam nie ma niczego takiego, wiec ten skup go nie powinien popsuc... ;]

A jakby przeniesc skup... to czy nie psulby on wizerunku innego miejsca? ;]

A te graffiti na biedronce? To jest dopiero "ESTETYKA" :)

Jabol 
...::: MaSz :::...

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-10-24, 14:47   

śmiech na sali :D to jest cos bardziej nieestetycznego jak widok 3 dosć dużych zakładów pracy, częste wachadła wagonów z których wyładowywany jest węgiel i butle dla kubusia, obdrapany dworzec? moim zdaniem to te 2 wielkie kontenery nie psują estetyki tamtego miejsca... a ta reklama radia na płocie poczęści maskuje ten skup... niedługo ludziom zaczna przeszkadzać śmietniki przed blokami itp, itd etc...

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2006-10-25, 14:04   

Mi miejsce lokalizacji tego skupu złomu nie odpowiada , śmieje się z tego skupu złomu bo mogli lepsze miejsce wybrać , lecz są przecież większe problemy w Olsztynku niż lokalizacja skupu złomu ;) miejmy nadzieje że po 12 listopada zajdą Zmiany na lepsze . co do estetyki załatw " Spec " legala to będziesz miał estetycznie wykonane gaffiti a i " ofiary systemu " zaproś do siebie żeby nie utrudnaili pracy :idea: 8-) :!:

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

dym kadzidła zasnuł mieszkanie

Trzech Króli było i ja także chylę głowę przed
Tobą Panie

nie umieRAJ duchowo ! :)

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-10-26, 18:18   

Kubuś napisał/a:
Ciekawe, że żaden jełop nie protestuje, iż ulica (klęknij!!) Jana Pawła II (powstań) łączy się z jednej strony z ulicą socjalistycznego działacza - Daszyńskiego, a z drugiej - z ulicą komunistycznego generała Świerczewskiego. W ogóle najlepiej to całą ulicę należy zamknąć dla ruchu, otoczyć złotym płotem, a na całej długości ustawić gromnice.

Kubuś, stapasz po cienkiem lodzie, ja jestem zameldowany na daszyńskiego :D ;)

----------------------------------------

Kubuś 
Zaawansowany Wierny

Wysłany: 2006-10-26, 23:43   

A ja byłem zameldowany jakieś 20 lat temu :spoko:

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-10-28, 11:31   

Kubuś, :bzik:

co do samego tematu to osobiście chciałbym przypomniec że jest to przy trasie Warszawa/Olsztyn - Szczytno/Jedwabno .... ruch bardzo duży, w sezonie w strone mierek jadą masy turystów i faktycznie postawienie takowego punktu usługowego w tym miejscu może być "mało reprezentatywne" ....

----------------------------------------

lilije
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2006-10-28, 22:52   

Punkt rzeczywiście może i mało "reprezentatywny", w nas na pewno wzbudza kontrowersje, ale wątpię, że wakacyjnym turystom też tak bardzo rzuca się w oczy. Przecież jakieś 600 metrów dalej rozpoczyna się prawdziwy, mazurski krajobraz, pełen pól, lasów i jezior. Jak to powiedział Jabol "te 2 wielkie kontenery nie psują estetyki tamtego miejsca". I jak to powiedział Misiek "są przecież większe problemy w Olsztynku niż lokalizacja skupu złomu".
Zrozumiałabym oburzenie tej części mieszkańców Olsztynka, gdyby na Jana Pawła II doszło do gruntownych zmian , chodzi mi przede wszystkim o remont drogi przebiegającej przez tę ulicę. Taki skup złomu byłby niczym 'spleśniały rodzynek w cieście'. Póki co miejsce dla tego typu działalności wydaje mi się nie nieodpowiednie.

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-10-30, 17:41   

Cytat:
Misiek / Fc. Ol napisał/a:
co do estetyki załatw " Spec " legala to będziesz miał estetycznie wykonane gaffiti a i " ofiary systemu " zaproś do siebie żeby nie utrudnaili pracy

co do graffiti i legala...to co miałam na ten temat do powiedzenia to mysle ze juz to zostało dawno napisane, ale powtórze jeszcze raz: Kiedy w zeszłym roku był ogłoszony konkurs na legala wystawiłam 2 projekty: jeden moj "Street art" a drugi "Stomil" bo stomilowcy mnie o to poprosili (Misiek wie coś o tym), niestety ten projekt został odrzucony bo... xle sie kojazył! - chodziło o to ze taki napis moze wywoływac złe "kibicowskie" emocje, zresztą... kto był w komisji ten wie jakich uzył argumentów przeciwko temu by ten projekt nie został namalowany.

Dlatego po stokroć wole ten napis na biedronce niż ten skup złomu. :-x :evil:

Odpowiedz do tematu