Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jacek Kaczmarski
Autor Wiadomość
kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-16, 18:43   Jacek Kaczmarski

Jak wynika ze strony 1 LO wreszcie przygotowują się do wybrania patrona. Propozycją jest Jacek Kaczmarski. Co o tym sądzicie?
tutaj zawiść i kłamstwa trzymały mnie w więzieniu. szczęśliwy, który wycofał się z tego złośliwego świata i rządzi swym życiem z Bogiem jedynie, i przeżywa swe dni samotnie, ani nie zazdroszcząc, ani nie wzbudzając zazdrości.

lilije
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2006-10-21, 15:27   

Jacek Kaczmarski zawsze szukał kontaktu z młodymi ludźmi i ich najczęściej przekonują teksty jego piosenek. Są to młodzi, którzy wchodzili w życie 25 lat temu, ale także współczesne młode pokolenie, które poszukuje w zdecydowanych tekstach jednoznaczności i prawdy. Taki patron wydaje się najodpowiedniejszą osobą, spełaniającą funkcję niejako przewodnika zagubionej , "zeschizowanej" (jak to ktoś wcześniej napisał) młodzieży. Ponadto jest życiowy, nie jest przeżytkiem kultury, kimś kogo młodzież uważa, że nie da się naśladować...
Jego życie i utwory pisane w duchu patriotyzmu myślę, że przy okazji zaspokajają "wymogi" ministra edukacji...

EDIT:

Gdzie na stronie LO jest na ten temat ?

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-10-26, 19:05   

100% dobry wybór .... osobiście będę dumny bedąc absolwentem szkoły z takim patronem.... pozatym te szkoły JP 2 lub Mickiewicza są tak oklepane że szkoda gadać .... patronat nad czym kolwiek (szkoła, ulicą, placem) powinien być jak najbardziej wyjatkowy ....

----------------------------------------

essence 
Destruktor Forum

Wysłany: 2006-10-28, 23:02   

w księdze gości :P

też jestem za... na początku było mi to obojętne, zmieniłam zdanie po obejrzeniu prezentacji panów S. i C. ( :P )

a dym w księdze nie wiem o co jest, nawet jeśli komuś wybór nie odpowiada, to czy to jest powód do awantury...?

lilije
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2006-10-29, 22:01   

A no fakt, coś tam jest. Nawet jakaś sonda , ale nie było jej jeszcze przed dodaniem przez kota w butach posta. (coś mi to brzydko pachnie ;) )
W księdze gości dyym. Zupełnie nie rozumiem zachowania ludzi atakujących postać Jacka Kaczmarskiego. Nie potrafię sobie wyobrazić, żeby LO miało patrona "Warmiaków i Mazurów", bądź czegokolwiek innego związanego z naszym regionem. Również Słowacki, Mickiewicz czy Jan Paweł II tu mi nie pasuje- bo to już było! Ale przecież większość wybrała Kaczyńskiego, więc nie trudno trafić na tego typu ludzi jak w księdze gości. Osobiście jestem za Jackiem Kaczmarskim, bo był człowiekiem, to jeden z nas, popełniał błędy ale i naprawiał je. Najbardziej do mnie dotarło to, że przyjął chrzest tuż przed śmiercią i pojednał się z Bogiem. Mam nadzieję, że ludziom którzy zdecydowali się (wrescie!) podjąć działania w kierunku wyboru patrona, uda się je zrealizować

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-10-29, 22:55   

i tak Kaczmarski zostanie :) i ja osobiście będe z tego dumny :]

----------------------------------------

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-10-30, 18:34   

co brzydkie pachnie, co?
gdybyście zaglądali to strony LO to byście wiedzieli, że najpierw był dym o Kaczmarskiego, później ja zamieściłem notkę, a później dym zaczął się rozkręcać i pojawiła się sonda
tutaj zawiść i kłamstwa trzymały mnie w więzieniu. szczęśliwy, który wycofał się z tego złośliwego świata i rządzi swym życiem z Bogiem jedynie, i przeżywa swe dni samotnie, ani nie zazdroszcząc, ani nie wzbudzając zazdrości.

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2006-11-03, 13:32   

Nie mam czasu na "dymy" w internecie ;) mam pytanie jakie argumenty były przecowko temu kandytawowi wedgług mnie dobry wybór mimo że z LO wiązą mnie tylko dobrzy znajomi gratuluje ;) :!:

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

dym kadzidła zasnuł mieszkanie

Trzech Króli było i ja także chylę głowę przed
Tobą Panie

nie umieRAJ duchowo ! :)

SPEC 
Czytacz Zaprzysiężony

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2006-11-21, 13:42   

essence napisał/a:
też jestem za... na początku było mi to obojętne, zmieniłam zdanie po obejrzeniu prezentacji panów S. i C. ( :P )

Yhy - ja podobnie :) Zdalem sobie sprawe, ze jestem leniwy odkladajac dowiedzenie sie czegos o naszym potencjalnym przyszlym patronie ;]

W mojej klasie... prawie wszyscy powiedzieli, ze jest dobry, ale jestem pewny, ze wiekszosc miala to w nosie a argumenty "za" byly tylko te, ktore przedstawil... "pan C." ;]

jedna osoba znow przedstawila argument: a dlaczego teraz? to juz 50 lat, wiec po co to zmieniac?

oraz...

I tak nikomu to wiekszej roznicy nie zrobi - kazdy liczy tylko na zdanie matury.

LO Im. Jacka kaczmarskiego w Olsztynku - ladnie brzmi, ale to tak na marginesie ;]

kot w butach 
Nasza Szkapa

Wysłany: 2006-12-14, 22:47   

no i ponoć Jacek Kaczmarski przeszedł wśród uczniów

a ja się cieszę, bo uważam, że postać ciekawa. zawsze jest leń żeby nie wiedzieć, ale poczytałem i uważam, że jak się uda, to można być dumny. jest szansa, tylko żeby tego Kaczmarskiego nie zatracić, nie roztrwonić. o.

Odpowiedz do tematu