Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego słuchacie i dlaczego??
Autor Wiadomość
Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-10-18, 15:12   

grifin010 napisał/a:
Ładnie Ładnie , widzę Macie Pw od wyjaśniania takich kwestii

Ja widzę, że topik nazywa się "Czego słuchacie i dlaczego?". Nie widzę, aby polemika na temat "dlaczego ja słucham metalu" była tutaj nie na miejscu. Tym bardziej, że jak na razie te forum nie narzeka na nadmiar nowych postów ; ) Gdybyśmy się przeniesli na PW, nie byłoby nawet co na nim (forum) czytać ; P

Wracając do tematu...

Ciężko byłoby stwierdzić, ze słucham takiej muzyki dlatego, że chcę wyrazić siebie, a nie dlatego, że mi się podoba. Muzyki słucham tylko w swoim pokoju, a jeśli jestem na mieście, to słucham jej w słuchawkach. Nie wyglądając na metala i słuchając muzyki tak, ze inni jej nie słyszą, nie wydaje mi się, bym starał się "wyrazić siebie". W przeciwieństwie do wielu kretynów/kretynek których spotykam na co dzień, którzy muszą słuchać swojego "będę brał Cię w aucie"/"poker face"/"manieczki vol 3421" tak, by słyszano ich także na 2 końcu autobusu. "Niech wszystkie panienki wiedzą, że też jestem modny i mam głośny, zajefajny telefon!"

Metale z mojej grupy dziekańskiej, z którymi od roku bardzo czesto rozmawiam, chodzę po mieście, byli nawet u mnie kilka razy w akademiku w odwiedziny... dowiedzieli się o tym jakiej muzyki słucham- 4 dni temu (!), w dodatku przez przypadek. (Ucieszyło ich to tak, ze wpadli do mnie tego samego dnia z piwami i tanimi winami xD.)

Nahya 
Master Dizaster Flamaster

Wysłany: 2009-10-18, 19:28   

No ok, przecież nie mówię że wyglądasz na metala czy jak ich tam zwał. Po prostu zasugerowałam się tamtym jednym zdaniem.
A co do posta powyżej... hyh, no widzisz a czy ci sami metale z którymi znasz sie już długo wcześniej wpadali do ciebie z tanimi winami mimo że nie wiedzieli jakiej muzyki słuchasz? To jest właśnie dla mnie szufladkowanie - całkiem w ogóle dziwne akurat (biorąc pod uwagę że jesteś studentem PG a ci zazwyczaj piją tanie wina ;p).
Reasumując wszystkie moje wypowiedzi w tym topicu: nie lubię gdy ludzie kierują się stereotypami. Tylko tyle na ten temat :) A może aż tyle, ale po sobie wiem że takie myślenie jest często baaardzo zgubne i można stracić okazję poznania bardzo fajnych ludzi tylko dlatego że "ta to techniawka a ten to dres".
Że musisz żyć

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-10-18, 21:50   

Nahya napisał/a:
nie lubię gdy ludzie kierują się stereotypami.

Nahya napisał/a:
jesteś studentem PG a ci zazwyczaj piją tanie wina

Chciałbym to jakoś mądrze skomentować... ale nie mogę przestać się śmiać xD

Chyba zaczynasz się już gubić ; ) Zaczynasz zarzucać mi nawet, że nie poznam fajnych ludzi, bo ich szufladkuję ze względu na muzykę. Ja nigdzie tak nie stwierdziłem. Nie segreguję ludzi po tym, czego słuchają, ale jak słuchają i się zachowują. Mam przyjaciół, którzy słuchają techno/house/electro/hip-hopu, a są metale, których omijam ; )

A tego Twojego zdania o metalach i przychodzeniu z winem ani ja, ani złożony na prędko zespół specjalistów (w składzie: współlokator i 2 koleżanki) nie wiemy, jak zinterpretować : <

Nahya 

Wysłany: 2009-10-19, 09:40   

hahaha :D no to ci akurat zajebiście wyszło - fakt - z tymi winami dałam ciała ;p No ale taka prawda (w młodości trochę się imprezowało w akademikach polibudy i tanie wina są po prostu wpisane w tamte klimaty..a może były - czasy się zmieniają).
Wracając do tematu - nic ci nie zarzucam, bo niby czemu? Nawet cię nie znam, więc tym bardziej nie mam prawa oceniać jakim jesteś człowiekiem. Napisałam swoją pierwszą opinię do twojej wypowiedzi tylko dlatego że tam opisałeś dość stereotypowo dlaczego nie słuchasz innych gatunków muzyki. Potem zaznaczyłeś że i ciebie pewnie uznano by za satanistę itp. - i dlatego pomyślałam że metal to dla ciebie również sposób wyrażenia siebie a nie tylko muzyka. Myliłam się i się do tego przyznałam... Także nie wiem gdzie w ogóle widzisz atak na swoją osobę - jeśli tak jest w istocie - przepraszam. nie to było moim celem, gdy zaczynałam tą dyskusję :)

Sama jak już wspomniałam miałam okres w życiu kiedy można by nazwać mnie metalówą itp. Przekaz jasny - gusta się zmieniają. Pewnie za kilka lat psy też nie będą już moimi ulubionymi kawałkami. Ale za to dzięki pewnej organizacji w 3mieście wiem że stereotypowe myślenie naprawdę może zmylić człowieka... To tyle w tej dyskusji :)

EDIT: Kurde..wiesz czemu się gubię? W pierwszym poście piszesz, że opisałeś stereotypowo, a w każdym następnym udowadniasz, że stereotypowe myślenie jest ci obce...

Pozdrawiam :)
Że musisz żyć

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-10-19, 15:12   

W sumie muszę przyznać, że mój pierwszy post mógł być mylący.

Nie kieruję się w życiu stereotypami. Także przy muzyce. Słyszałem i słucham (najczęściej zmuszony do tego przez rodzeństwo/sąsiadów/współpasażerów autobusu/playliste w radiu) różnych utworów, z róznych gatunków. W każdym są perełki, które także i mi przypadaja do gustu. Ale poza metalem/rockiem nie ma gatunku, w którym podobałaby mi się większość utworów. Nie chciałem się dokładnie rozwodzić nad tym, co mi się nie podoba, więc dałem takie stereotypowe opisy ( ale które w moich oczach są jednak dosyć trafne ; ) ),które podkreślają własnie wady tych gatunków,. Wiem, że np. nie każda piosenka hip-hopowa jest chłamem o jaraniu blanta pod blokiem i wożeniu się po dzielni, dlatego zaznaczyłem, że są to stereotypowe opisy. I zaznaczyłem, że tak jak ja mogłem kogoś urazić stereotypowym opisem, tak samo ktoś może mnie całkowicie błędnie, bo stereotypowo, ocenić jako satanistę ; )

Tak więc to też po części moja wina, nie mogłaś za pewne tego tak zinterpretować, jak chciałem, stąd ta polemika ; ) W każdym razie już zgoda <tuuuuliiiiiimyyyyyy> xD

Też pozdrawiam : )

PS. Ekhm... muszę rozpętać jakiś nowy kontrowersyjny wątek, by było o czym pisać na forum xP
PS.2 A na forum roku ETI PG rozpętałem wczoraj najbardziej kontrowersyjną rozmowę tego roku xD Ale mam jak na razie 88% poparcia ^ ^

Nahya 

Wysłany: 2009-10-19, 18:44   

Macie forum kierunku...wow - u mnie to by nie miało sensu skoro na roku mam 9 osób ;p

Czekam na kolejny kontrowersyjny temat zatem żeby było o czym pisać :)
Że musisz żyć

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-11-21, 20:59   

Death Note OST to najlepszy soundtrack ever. Nigdy mi się nie znudzi. Rzekłem.

Nahya 

Wysłany: 2010-02-19, 10:56   

Podbiję temat - bo umarł nam gdzieś po drodze ; )

Ostatnio przejrzałam sobie muzykę jaką mam na kompie (znaczy się jeszcze nie całą ale tak mniej więcej 1/4) i "odnalazłam" wiele starych kawałków, którymi dawniej się zachwycałam całymi dniami.
Takim kawałkiem jest np. In Flames - Trigger :mrgreen: Kocham toooo!!
I coraz bardziej mi się zaczyna muzyka klasyczna podobać. W sensie takim żeby słuchać jej zwyczajnie w ciągu dnia : )
Że musisz żyć

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2010-05-03, 23:31   

Kasia Kowalska - Dlaczego nie słucham ponieważ "dlaczego nie wierzyć mam"
Dżem - Do Kołyski bo sentymentalna , życiowa .

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

dym kadzidła zasnuł mieszkanie

Trzech Króli było i ja także chylę głowę przed
Tobą Panie

nie umieRAJ duchowo ! :)

Odpowiedz do tematu