Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego słuchacie i dlaczego??
Autor Wiadomość
Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2009-06-29, 21:41   

WWO(sokol) i Kapela Czerniakowska - Pierwszy Sierpnia ciekawa , udana kompozycja
sł.muz. Lech Makowiecki zespół Zayazd - ostatni list (Katyń 1940) lekcja pokory
Tomek Kamiński - Ty tylko mnie poprowadź radosne otwarcie się na Miłość i pewność ze przyjaciela mam co pociesza mnie :)

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

dym kadzidła zasnuł mieszkanie

Trzech Króli było i ja także chylę głowę przed
Tobą Panie

nie umieRAJ duchowo ! :)

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2009-08-01, 23:18   

WWO(sokol) i Kapela Czerniakowska - tez mi sie ich kawałek podoba :)
Ta kapela tez od czasu do czasu daje takie mini-koncerty w podziemiu przed wejściem do metra Centrum w Warszawie :) Jest wtedy pozytywnie.

Phoenix 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-08-02, 00:20   

a ja słucham Siddharty :P
Mały słoweński zespół, który kiedyś mi wpadł w ucho i teraz żyć bez niego już nie mogę. Co widać po statystykach na last.fm :D

www.kolektywbab.blox.pl

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Wysłany: 2009-08-12, 22:47   

Michael Jackson - Give In To Me , ponieważ rozkmina co do tego człowieka wciąż trwa , sam się zastanawiam a nie to że daje się złapać na haczyk$ po jego śmierci .

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

Tobą Panie

grifin010 
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2009-08-24, 15:04   

Phrase - All Good
http://www.youtube.com/wa...6gppH1pe8&eurl=

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Wysłany: 2009-09-02, 18:39   

a dlaczego ? ;)

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

Tobą Panie

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-10-10, 22:59   

Rock, hardrock, i wiele odmian metalu: trash, melodic death metal, nu metal, metalcore, true epic viking melodic death metal i takie tam xD Do tego OST z roznych anime... Zreszta:

http://www.lastfm.pl/user/LR89

Dlaczego? Nie przemawiają do mnie inne gatunki. Oto jak wyglądają one w moich oczach (stereotypy! A co!)

Disco-polo- 100 sposobów na mile spędzenie wieczoru. I mniej mile spłacanie alimentów xD

Techno/muzyka klubowa- zmiksujmy po raz 30 ten sam kawalek, teraz dodajac zabe śpiewającą "ding ding". Potem przez 2 miesiące każdy Trendy nastolatek będzie nas puszczał na głos w autobusie, a za kolejne 2 słuchanie nas będzie skrajnie niemodne.
(Zauważcie. Koś kto by teraz puścił w autobusie jakiś "hit" sprzed kilku lat, np. Crazy Froga, Ivana&Delfina czy inne Las Keczap zostałby chyba przez "ziomków" zabity smiechem".) A ja moge słuchać "Master of Puppets" Metallici 20 lat po premierze... (A Donald T. na to- "niemożliwe" xD)

Hip-Hop- hm. Czasem maja jakies przeslanie, jak np. zycie w skrajnej biedzie... Ale po prostu nie podoba mi sie ta subkultura. Zyją w biedzie, dorastają w biedzie... Ale zamiast starac się z niej wyjsc, jaraja zawsze tylko blanty pod blokiem, chodza na siłkę, imprezują. A potem mają 30 na karku, żonę, którą poślubili po jakiejs wpadce i prace za 2000zl netto.

Muzyka klasyczna- Ależ oczywiście. Lubię klasyke. Np. "A tout le Monde" Megadeathu xD

Powtarzam, ze jechałem tu stereotypami ; ) Nie zdziwię sie, jakby ktoś ocenił mnie, jako "brudnego, śmierdzącego, wpierdzielejacego koty satanistę" dlatego, ze słucham takiej
muzyki ; )

Nahya 
Master Dizaster Flamaster

Wysłany: 2009-10-16, 15:51   

Jak można słuchać tylko muzyki z określonego gatunku? Albo nawet grupy gatunków zbliżonych?
Słucham przeważnie wszystkiego co mi w ucho wpadnie - to fakt że z reguły są to kawałki trance'owe ale przecież nie przestanę słuchać choćby k44 z tego faktu że to hip-hop. Nie usunę też popowych kawałków z kompa bo czasami lubię sobie je posłuchać. Co z tego że to goa, psychodelici czy inne ambienty zajmują u mnie miejsce numer 1 - muzyka to sztuka jak każda inna i wydaje mi się że nie można zamykać się tylko na jedne gatunek, bo wtedy on sam traci swój urok.
Że musisz żyć

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-10-16, 20:20   

Ależ ja się nie zamykam (jako ze mój post jest wyżej, pozwolę sobie odpowiedzieć w imieniu innych, jeśli ktoś ma inne zdanie, niech się też wypowie ; ) )

Przyznaję, że w każdym gatunku są perełki. Ale po prostu są przytłoczone przez masę utworów, które mi się nie podobają. O ile np. słuchając metalowego radia, przynajmniej 3/4 utworów jest dla mnie niezłe, a 1/4 super, to po co mam słuchać czegoś innego, gdzie coś, co mi wpadnie w ucho stanowi jakieś 0.01% całego repertuaru stacji? Albo przykładowo, sposród tysiecy kawałków techno, które posiada moje rodzeństwo, podobaja mi się może ze trzy?

Nahya 

Wysłany: 2009-10-17, 12:22   

Żeby właśnie nie wydawać stereotypowych opinii? ;p
Że musisz żyć

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-10-17, 14:34   

lol xD

Skoro coś mi się nie podoba, to mam tego słuchać tak długo, aż pozbędę się stereotypów, a więc docenię dany utwór/gatunek muzyki?

To może w drugą stronę? : >

Posłuchaj tego:

Slipknot- The Blister Exists http://www.youtube.com/watch?v=ZUtMYHWNTOo
Amon Amarth- Cry Of The Black Birds http://www.youtube.com/watch?v=eABVwEgzIss
All That Remains- This Calling http://www.youtube.com/watch?v=DdaOeAxy0GU

I na koniec coś, co odkryłem w tym tygodniu, polski zespół:
Frontside- Naszym Przeznaczeniem Jest Płonąć http://www.youtube.com/watch?v=_uovvQGYwYg

I teraz, wg Twojego rozumowania, powinnas tego bardzo często słuchać. jeśli Ci sie podoba, to takie zachowanie jest logiczne. jeśli Ci się nie podoba- też powinnaś słuchać, żeby się pozbyć stereotypów xPPP

A tak w ogóle, to tak po prostu już jest, że są ludzie, którzy dobrze się bawią przy każdej muzyce i tacy, co słuchają tylko określonego gatunku. Nie wydaje mi się, by to była kwestia ograniczenia się czy też poszerzania horyzontów- po prostu, co kto lubi ; )

Nahya 

Wysłany: 2009-10-17, 16:17   

Ale widzisz ja na przykład często słucham tego rodzaju muzyki. Więc dla mnie nie jest męczarnią przesłuchanie dowolnego utworu i stwierdzenie czy wg moich kryteriów jest dobry - czyli nieważne z jakiego jest gatunku, ważne czy podoba mi się na tyle że mogę go słuchać.
Rozumiem twój punkt widzenia, ale jest on dla mnie dziwny. Mówisz raz że oceniasz gatunki stereotypami i dlatego wybierasz "cięższe brzemienia" bo większość z tego rodzaju kawałków ci się podoba. Ok - twój wybór. Ale z drugiej strony moim zdaniem nie mówisz tak tylko ze względu na muzykę a raczej światopogląd i sposób w jaki chcesz być widziany przez innych ludzi. Mam rację?
Kurde...jakby ktoś mnie spotkał kilka lat temu stwierdziłby że jestem typową metalówą mimo że słuchałam hip-hopu. Teraz metalowcy mają mnie za popówkę a ja słucham trance.. Dlatego strasznie wkurza mnie stereotypowe myślenie... Zwłaszcza że gusta zmieniają się co kilka lat - tak jak smaki :)
Że musisz żyć

Lord Reiden 
Tańczący z Adminami

Wysłany: 2009-10-18, 00:22   

Nahya napisał/a:
Ale z drugiej strony moim zdaniem nie mówisz tak tylko ze względu na muzykę a raczej światopogląd i sposób w jaki chcesz być widziany przez innych ludzi. Mam rację?

Całkowicie się mylisz... ; ]

Mimo, że słucham takiej muzyki, wcale nie staram się wyglądać na metala, czy zachowywać jak metal. Nie mam długich włosów, brody, koszulki z Metallicą, łancucha przy spodniach... Nie piję alkoholu, nie biorę dragów, nie palę fajek, bardzo rzadko przeklnę... jestem skrajnym altruistą, który chetnie pomaga innym, nawet jesli sam ma z tego więcej szkody niż pożytku... Gdy ludzie dowiadują się, jakiego typu muzyki słucham, są w szoku ; ]

Wiec gdzie tu niby jest zachowanie "pod publikę"?

Nahya 

Wysłany: 2009-10-18, 11:34   

Lord Reiden napisał/a:
Powtarzam, ze jechałem tu stereotypami ; ) Nie zdziwię sie, jakby ktoś ocenił mnie, jako "brudnego, śmierdzącego, wpierdzielejacego koty satanistę" dlatego, ze słucham takiej
muzyki ; )

Sorki w takim razie.. Powyższe zdanie mnie zmyliło. Nie mam nic do ludzi ubierających się jakkolwiek - ich wybór co noszą, jak i po co.

Po prostu wydaje mi się że często jest tak, że ludzie ograniczający się tylko do jednego gatunku muzyki nie robią tego tylko dlatego że im ta muzyka odpowiada - ale głównie przez to, że w ten sposób chcą wyrazić siebie, swoje myśli, przekonania itp. To również mi nie przeszkadza - przeszkadza mi tylko stereotypowe myślenie :)
Że musisz żyć

grifin010 
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2009-10-18, 12:28   

:lol: :mrgreen: :lol: Ładnie Ładnie , widzę Macie Pw od wyjaśniania takich kwestii

Kiedyś tez wydawało mi się za będę słuchał tylko rocka . Teraz wiem że nie potrafię sie "ograniczyc" do tylko jednego gatunku muzyki . i chyba tylko jak narazie w ucho nie wpada mi muzyka klasyczna :)

Odpowiedz do tematu