Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA Strona Główna FORUM MŁODEGO OLSZTYNKA
Forum dla mieszkańców młodych duchem i ciałem z Olsztynka i Gminy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się stało z Polskim H-H ?
Autor Wiadomość
Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-03-19, 20:27   Co się stało z Polskim H-H ?

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale ostatnio tak jakoś zanikł słuch za polskim hip hopem. Pamietam pare lat temu (2-3) to każdy się tą muzyką fascynował, kazdy ja tworzył (nawet niektórzy z Olsztynka po domach :mrgreen: ) lecz teraz ani widu ani słychu ... gdzie to sie wszystko podziało ? No chyba się wszystkie zespoły nie po rozpadały ? przecież to niemożliwe ....

----------------------------------------

Dubek 
Świeżynka Malinka

Wysłany: 2006-03-19, 21:08   

no to znaczy Kaminiak ze chyba dawno nie byles na miescie..bo ja mimo tego ze nie mieszkam w olsztynku to wiem ze jest tam grupa ktora nadal tworzy...a polski hh 2 lata temu to raczej hip hopolo ale to dlugi i ciezki temat poruszany 1000razy...i mimo to nadal sa dyskusje...ja ogolnie lubie tylko klasyke a tak dokladniej to tylko OSTR,czasem W-wo oczywiscie PFK i Kaliber:Dno ale hip hop to nie moja muzyka..:Dkocham za to FISZa o ktorym dlugo by mowic co zrobil z polskim rapem:D

Kaminiak 
Prezes Spółdzielni

Wysłany: 2006-03-19, 21:11   

no wiesz niby tez cos słyszałem, ale wiesz jż nawet pomijajac produkcje olsztyneckie, to w TV już niema takiego boom'u na HH jak jakiś czas temu, i ciekawi mnie z czego to wynika ? Ze znudzenia ? Starzenia materiału muzycznego czy z czego ?

----------------------------------------

ToxiCatioN 
Buffalo Soldier

Wysłany: 2006-03-19, 21:54   

Może nie jestem najlepszą osobą, która powinna mówić o polskim, czy w ogóle o hip hopie, ale dla mnie ten gatunek z dnia na dzień zostaje zżerany przez komercje i "sztuczną" popularność. Są zapewnie wyjątki, jak we wszystkim, ale dla mnie jest ich coraz mniej. Prawdziwy raper zostanie prawdziwy, ale pojawiają się tacy, którzy nagrywają 1, 2 piosenki, które robią "karierę", a potem słuch o nich zanika. Dla mnie lata prawdziwego rapu i hip hopu mijają. Dla mnie to, co dawało jakiś przekaz było kiedyś. Może dlatego tak uważam, ponieważ teraz nie słucham hip hopu prawie wcale. Nie mniej jednak to co prawdziwe pozostanie. :)

Prawdziwek 
Fanatyk

Wysłany: 2006-03-20, 08:57   

(Z moich obserwacji)
Otóż to sie stało że do gatunkow muzycznych przenika element złota chromowanych felg panienek itd.HH nie jest gatunkiem trudnym (technicznie) dlatego ludzie zaczeli sie tym zajmowac dla chajsu wystarczy włączyć tv żygać sie chce najgorsze jest to ze element plastiku (patrz kolor różowy, felgi złoto)przenika do reszty gatunkow np do metalu Tokio Hotel robia plastikowy szit za pieniadze wytworni i oni sie nazywaja wspołczesnym THE BEATLES.Ww element jest troche jak nowotwor wnika i niszczy wszystko co piekne.

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-03-20, 15:51   

Jesli chodzi o HH w Olsztynku to czas... czas robi swoje. Kolesie którzy mieli po np. 20 lat zajarali sie i zaczeli cos robić, czy to rymowac, czy tesh malować teraz maja znacznie troche wiecej latek na koncie a co sie z tym wiąże to i stabilizuja sie zyciowo i nie maja czasu na melanże, na jakies kozackie akcje, nagrywki itp. Wiem po sobie jak to było ze mną, teraz mi to mija... jednak w moim sercu "miłość" do kultury hh pozostanie sie na bardzo długi czas bo to nie jest dla mnie sama kultura, to jest moje życie, mój styl - tylko w tej muzie potrafie sie odnaleźć i ona mi daje siłe do dalszego działania, do poradzenia sobie z problemami. Przekaz niektórych textów jest mi bardzo pomocny, ale nie mam tu na mysli tej całej "paćki" którą sie słyszy wszedzie naokoło tylko KLASYKA... klasyka polskiego hip hopu : K44, Molesta/Ewenement, PFK, WWO, Grammatik, WYP 3, 3H.

a co wiecej pisac.... spece od mediów wypaczyli troche obraz hh np. taki Latkowski.
zreszta, tak jak wszedzie jest... MODA! a jak ona przeminie to zostana sie tylko Ci dla których hh nie był modą a czymś zupełnie innym, znaczącym bardzo duzo.

MassPower 
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2006-03-20, 21:52   

klasyka to klasyka...fajnie wrocic to tych starych PRAWDZIWYCH kawalkow,wczuc sie w tekst to jest to.

Szopen 
Zaznajomiony z Forum

Ostrzeżeń:
 1/5/6
Wysłany: 2006-03-21, 21:44   

Prawdziwego hip hopu już nie ma... Komercha...:( A ja słucham K44, PFK i kilku starszych zespołów....

Sorja 
Devil Angel

Wysłany: 2006-03-21, 22:13   

A czy hh kiedykolwiek był nie komercyjny??

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-03-22, 13:09   

MassPower nie tylko wczuć sie w text, ale i go dobrze zrozumieć- wyciagnąc odpowiednie wnioski... teraz mało takich uniwersalnych kawałków jest bo wiekszosc tych mlodych ekip zaczynających swoja "przygode" z rymami wzoruje sie na tym co jush było i mysla ze jak zywcem zerżną z np. WWO albo Molesty to beda super i w ogóle uznanie na maxa dla nich będzie - niestety jak słysze cos ala Molesta/Ewenement to czuje zupełny niesmak.

Hip hop w latach 90-tych tush przed tym wielkim bumem który nastapił ok. 2002 roku był praktycznie w podziemiach no oprócz Liroya - którego sie odcina od hh.
Nie wiem czy wiecie ale pierwszym człowiekim który zapoczątkował rymowanie był Kazik Staszewki- osoba zupełnie nie związana z hh.
dla dociekliwych polecam poszukanie i przejżenie stron netowych, z których mozna sie dowiedzieć o poczatka hip-hopu w Polsce.

MassPower 
Zaznajomiony z Forum

Wysłany: 2006-03-22, 15:22   

no wlasnie o to mi chodzilo... teraz to jest juz calkiem inna bajka,wszystko sie zmienilo i nie bedzie tak jak kiedys (...) "tu hardcor nie disco,jak Tede nie upadlem nisko(...) Po pierwsze nie dla slawy kto po to robi hip hop temu nie podam graby"

Misiek / Fc. Ol 
Destruktor Forum

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2006-03-22, 15:43   

Jest jeszczej Peja który moim zdaniem trzyma fason , np. Peja - Brudne myśli , ale te starszej kawałki sa najlepsze jeszcze z sprzed 2-3 lat nawet fajną płytke MorWA i WWO no i cczywiście Peja nagrali , Pezet na swojej płytce muzyka poważna fajne nawija ale robi to dla $$$ może nie w 100 % ale jdenka plus że się przyznał ale jednak teraz Nowatory itp. tylko przypal robią pod przykrywką Hip-Hop-u robią kariery :-/
Ostatnio wyszła fajna płytka Hemp Gru długo czekiwana i spełniające je ( w moim przekonaniu ) :idea: :!:

Zapiszmy na drzwiach

naszej wiary wyznanie

dym kadzidła zasnuł mieszkanie

Trzech Króli było i ja także chylę głowę przed
Tobą Panie

nie umieRAJ duchowo ! :)

kOla 
Tylko Stomil

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2006-03-22, 15:48   

HG Ma dobro ekipe Mało komercyjna Grupa .. I ucza juz od malolata dzieci co to jest HH przykladem Jest "Małolat" spiewa i to calkiem niezle polecam plytke "Klucz" pozdro

A.N.T. 
Czytacz Zaprzysiężony

Wysłany: 2006-03-24, 12:46   

HG jest naprawde dobre i równiesh polecam- czysty hardcorowy hh- taki jak lubie.

a pozatym wexcie np. verbe- wydali 2 płyty i nie ma co ukrywac ze dla hajsu to zrobili, NO ALE PO KIEGO cH**** ZASTAWIALI SIE HIP HOPEM?! a teraz niedawno- jakies kilka miechów temu w radiu na jakiejś stacji przyznali sie że nie mają nic wspólnego z hip hopem!!!
i własnie przez takie brudy obraz hip hopu zostaje spaczony. A własnie i jeszcze coś... zaczyna mnie razić to jak niektórzy "artyści" hip hopowi w swoich klipach naśladują amerykę :/ zlote łańcuchy, ********* bryki i laski wymachujące dupami. jestesmy w Polsce a nie w Stanach.
Do Peji jakis czas temu nic nie mialam, ale teraz....moim zdaniem tesh poddał sie komercji.

"Nie dla sławy, nie dla pieniedzy, lecz dla tych którzy zyja na krawędzi- wiedzą co to honor i ambicja..."

Prawdziwek 
Fanatyk

Wysłany: 2006-03-24, 23:00   

HAha dziwne ze dopiero zauwazylas białych murzynow w Polskim HH nie ma juz nic polskiego wystarczy obejrzec przecietny klip ameryka texty sa o złocie dupach itd ale spoko HH jest o życiu pytanie o czyjim (konkretne przypadki plastkowego Hip Popu)

Odpowiedz do tematu